Dekoracja stołu weselnego

      Możliwość komentowania Dekoracja stołu weselnego została wyłączona

Na udane przyjęcie weselne składa się wiele czynników, od pysznego jedzenia po dobrą muzykę, duża rolę odgrywa tutaj również piękna dekoracja sali oraz samego stołu podkreślająca charakter uroczystości. Producenci ozdób weselnych oferują wykonywane na zamówienie pokrowce na krzesła z kokardami, ozdoby z bibuły, kotyliony i balony, które zapewniają nastrój zabawy i beztroski w tym szczególnym dla dwojga młodych ludzi i ich rodzin dniu.

Bardzo ważny jest stół, przy którym spędza się dużo czasu podczas wesela, już przy samym wejściu na salę powinien zwracać uwagę swoją elegancją i szczególnie uroczystą oprawą, która nada tej chwili odpowiedni wymiar. Dekoracja stołu to piękne obrusy i serwety, czasem artystycznie udrapowane, ozdobne serwetki, kieliszki ze specjalnymi napisami, dekoracje cukiernicze, świece i kwiaty, a do tego idealnie dobrana zastawa, by tworzyć całość stylistyczną i kolorystyczną. Weselnicy rozkoszują się kolejnymi daniami podawanymi na pięknie przybranych półmiskach, by doczekać się chwili, gdy świeżo poślubieni małżonkowie zaczną kroić weselny tort. Wniesienie lub nawet wwiezienie go na salę to ważne wydarzenie podczas wesela, nic dziwnego, że ozdoby na tort, jakie zostaną użyte do dekorowania ciasta odgrywają szczególną rolę, w końcu to one stanowią o tym, czy tort zostanie uznany za arcydzieło sztuki cukierniczej, tuż po tym, jak zostanie oceniony jego smak.

Dekoracje tortów to dziedzina, w której cukiernicy mają duże pole do popisu, to od ich inwencji twórczej i smaku artystycznego zależy, czy weselnicy poza wspominaniem szampańskiej zabawy podczas przyjęcia będą również wspominali chwilę, gdy ujrzeli wjeżdżające na salę dzieło sztuki cukierniczej.